Królewski poker

Najpopularniejszą grą karcianą jest bez wątpienia poker. Największą i natychmiastową wygrana gwarantuje posiadanie układu pięciu kart w kolorze, w którym najwyższa karta to as. Niestety, prawdopodobieństwo jego trafienia jest bardzo małe i wynosi zaledwie 1:649 740. Wygrywających układów jest 9, a jeśli gracz nie ma żadnego bierze się pod uwagę najwyższą kartę. Wielbiciele pokera podkreślają, że poker w internecie to nie to samo. Przy stole duże znaczenie ma blef, którego online nie da się wykorzystać. Mimo to gra w pokera dostarcza wielu emocji i ma wielu zwolenników.

Pamiętasz Jamesa Bonda grającego w kasynie? Agent Jej Królewskiej Mości jest wielbicielem innej gry, a mianowicie bakarata. To bardzo prosta gra, która polega na uzbieraniu 9 punktów. „Składa się” je z 2-3 kart. Są jedynie trzy rodzaje zakładów: wygrana gracza, wygrana krupiera albo remis.

Polskie oczko to światowy blackjack. To gra stricte matematyczna. Powstało wiele opracowań, jak wygrać z kasynem, jednak wprowadzenie tych zasad w życie nie jest takie proste. Blackjack to gra, w której nie ma remisów. Wygranym jest ten, kto zdobędzie 21 punktów albo sumę im najbliższą. Ale uwaga! Nie większą, bo to oznacza natychmiastową przegraną. To gra na pierwszy rzut oka prosta i wszystkim bardzo dobrze znana. Nie ma się więc co dziwić jej popularności w internecie.

Internet stał się też kolejnym „wcieleniem” gry w kości. To jedna z najstarszych zabaw człowieka. Najpierw powstawały kości do gry z muszli, drewna, kości, później plastiku, a teraz można posługiwać się kośćmi wirtualnymi.

Jednorazowo może w nie grać nawet 16 osób. „Rzuca się” dwoma kośćmi, które losowo pokazują cyfry. Gracze zaś obstawiają wynik. 7 i 11 oczek to wygrana i zakończenie rundy, tak zwany pass line. 2, 3 i 12 również oznacza zakończenie rundy, tyle że z przegraną gracza. jeśli wypadnie inna suma gracz rzuca ponownie.

Jeśli tym razem trafi wygrywającą liczbę to wygrywa, a jeśli znów się nie uda – całkowicie przegrywa.